Econoterm

Tehniline info

Parameetrid Mõõte ühikut Näidud
Võimsus kW 12 20 30 40
Põlemisaeg
küttepuud tund 8 — 30
brikett tund 20 — 48
süsi tund 96 — 150
 
Võimsus kW 10 20 30 40
Laadimise kogus
küttepuud kg 30 50 60 70
brikett kg 35 60 70 85
süsi kg 65 120 140 165
hind eur 1450 +km 1500 +km 1550 +km 1650 +km
.

Econoterm

Tahkeküttekatel

Unikaalsus: põlemine toimub ülevalt. Erinevalt teistest kateldest, kus kütus põleb kõik korraga ja alt, toimib Econoterm katel küünla põhimõttel. Küünal põleb allapoole järk-järgult, soojendades vedelikku , mis ringleb katla sisemuses. See võimaldab pikendada ühe katlatäie põlemisaega 2-3 korda - kuni 32 tundi! Õhu juurdevoolu süsteemi unikaalne reguleeritav mehhanism võimaldab katla täpset häälestust ja küttesüsteemi suunduva vedeliku temperatuuri automaatset alalhoiureziimi.

See tähendab, et kui paigaldata sellise katla oma koju, ei pea enam talvel öösel ärkama, et kütust lisada, või usaldma lapsele maja kütmist päevasel ajal, kui täiskasvanud on tööl. Lahkudes kodust päevaks või enamaks, ei pea muretsema kalade, lindude ja teised koduloomade pärast. Te ei pea muretsema ka siis , kui lapsed pääsevad katla juurde, sest katla korpus on isoleeritud soojust mittejuhtivast materjaliga, mis minimaliseerib soojuskaod ja välistab põletuste tekke katlaga kokkupuutel.

Suuremahuline katla ahi (500 liitrit) võimaldab laadida suure koguse kütust. Econoterm tahkeküttekatel sobib küttepuude, briketi, graanulite ja söe (aga ka nende materjalide segude) põletamiseks, tähendab, kui valite Econoterm katla, siis te mitte ainult ei säästa raha, vaid samal ajal kaitsete planeedi ressursse, mida ei saa taastada! Katelde erinevte mudelite seast on võimalik valida soovitud võimsusega katel (12, 20 või 40kW), olenevalt ruumi suurusest, mida soovitakse kütta (50 kuni 450 m2). Tänu sellele, et katla keskel on teine uks, on võimalik täita pool katelt juhul, kui soovite ainult natuke kütta maja (näiteks sügisel).

Milline majaga ka tegemist poleks Econoterm katel on kõige mugavam ja ekonoomsem lahendus selle kütmiseks. Katel on konstrueeritud nii, et ahjus paikneb väike sisemine silinder. Kütuse põlemine toimub pinnakihis. Õhk esimene eelsoojendatud ülemises kambris katel, ning seejärel toidab teleskooptoru põlemisel tsooni. Kulu põletamine protsess tagab hajuti ajal põlev kütus langeb alla madalaim kihid panditud kütuse ja kuuma gaasi, loobumata soojuse siseseinad ahju, korstna tõuseb.

Põlemine süsteem ei võimalda kondensatsioon isegi alguses tulistamise katla ja katla seinte vaik ei kogune, kuna vähem köetav pind . Kuna kütuse silindrilise katla ahju saab mugavalt laadida laastud, saepuru brikett, kivisüsi ja graanulid. Sõltumata sellest, kütuse ahjust top location -See katel põletab kütust lubanud mitte kõik, vaid ainult selle ülemine osa. Pealegi, õhk on jaotatud nii, et kütus oleks mitte liiga sügav põletik. Kütus põhjas tuled ainult siis põletatakse pealmine kiht. Pärast kütuse põlemisel kiht hajuti tasapisi laskub ning hoiab põletamisel kütusena, nimelt kesklinnas põlemist.